Zaangażuj się
Zaangażuj się praktycznie w nasze projekty online lub offline.
Zobacz więcejPrzesłanie DEOrecordings w ciągu 40 lat jest ciągle to samo – wskazywanie na Chrystusa poprzez muzykę i media. Z czasem amatorski, dziesięcio -osobowy zespół grający setki koncertów – zbudował, z Bożą pomocą (1986) – pierwsze w Polsce zawodowe studio nagrań o standardzie europejskim – legendarne DEOrecordings, działające do dnia dzisiejszego w Wiśle. Sprzęt został w międzyczasie zmodernizowany – pozostawiliśmy jednak pełny analogowy tor akustyczny dla tych, którzy naprawdę słyszą…
I. Postanowienia ogólne
§ 1.
Stowarzyszenie DEOrecordings, zwane dalej „Stowarzyszeniem”, działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (DzU nr 20 poz. 104 z późniejszymi zmianami) – tekst jednolity DzU z 2001 roku nr 79 poz. 855.
§ 2.
Stowarzyszenie nosi nazwę: Stowarzyszenie DEOrecordings, a także wymiennie: CCM Media
§ 3.
Stowarzyszenie posiada osobowość prawną.
§ 4.
Czas działania Stowarzyszenia jest nieoznaczony.
§ 5.
Stowarzyszenie działa na terenie całego kraju a także za granicą, zaś siedzibą Stowarzyszenia jest miasto Wisła.
§ 6.
1. Celem działalności Stowarzyszenia jest propagowanie muzyki, sztuki i posłannictwa chrześcijańskiego we wszystkich aspektach oraz prowadzenie działalności charytatywnej, a także budowanie świadomości społecznej w kierunku uczciwości, efektywności, sprawiedliwości i otwartości na inne kraje.
2. Stowarzyszenie realizuje swoje cele pożytku publicznego w szczególności przez:
3. Twórczością religijną, o której mowa wyżej, jest twórczość o inspiracji chrześcijańskiej, służąca propagowaniu wartości ewangelicznych w duchu ekumenicznym.
§ 7.
1. Stowarzyszenie uzyskuje środki finansowe na działalność statutową w sposób określony w art. 33 ustawy – Prawo o stowarzyszeniach, w szczególności z:
2. W celu realizacji zadań statutowych Stowarzyszenie może tworzyć wyspecjalizowane placówki oraz spółki prawa handlowego, a także zawierać porozumienia gospodarcze z innymi podmiotami.
3. Stowarzyszenie nie prowadzi samodzielnej działalności gospodarczej.
4. Stowarzyszenie nie działa w celu osiągnięcia zysku, przeznacza całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznacza zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.
5. Niniejszy Statut oraz inne akty wewnętrzne Stowarzyszenia, zabraniają:
§ 8.
Stowarzyszenie może być członkiem organizacji ― w tym międzynarodowych ― związanych z propagowaniem twórczości religijnej, działalności charytatywnej i kultury w rozumieniu § 7 ust. 2 niniejszego statutu.
II. Prawa i obowiązki członków Stowarzyszenia
§ 9.
1. Członkami zwyczajnymi Stowarzyszenia mogą być osoby fizyczne krajowe i zagraniczne, które ukończyły 18 lat, a także akceptują i pragną wspierać cele Stowarzyszenia oraz aktywnie uczestniczyć w jego działalności.
Usunięcie:
2. Członkiem wspierającym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna krajowa i zagraniczna lub osoba prawna, która akceptuje cele stowarzyszenia oraz pragnie wspierać jego działalność przez świadczenie pomocy organizacyjnej i finansowej.
3. Członek wspierający Stowarzyszenia uczestniczy w Walnym Zebraniu Członków z głosem doradczym, bez czynnego i biernego prawa wyborczego.
§ 10.
Każdy członek zwyczajny Stowarzyszenia ma prawo wybierać i być wybierany do władz stowarzyszenia.
§ 11.
Członek Stowarzyszenia ma prawo uczestniczyć w działalności stowarzyszenia oraz korzystać z jego pomocy w zakresie i w sposób ustalony przez władze stowarzyszenia.
§ 12.
Obowiązkiem członków Stowarzyszenia jest czynne uczestnictwo w pracach stowarzyszenia, opłacanie składek oraz przestrzeganie statutu i uchwał władz stowarzyszenia.
§ 13.
1. Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia zostaje osoba, która spełnia warunki określone w § 9 ust. 1 Statutu, a ponadto, która:
2. Członkiem wspierającym Stowarzyszenia zostaje osoba, która spełnia warunki wymienione w § 9 ust. 2 Statutu, a ponadto, która:
3. Od uchwały odmawiającej przyjęcia w poczet członków Stowarzyszenia – osobie, której członkostwa (zwyczajnego lub wspierającego) odmówiono – przysługuje prawo wniesienia odwołania do Walnego Zebrania Członków w terminie 30 (trzydziestu) dni od daty doręczenia ww. uchwały
§ 14.
1. Ustanie członkostwa następuje przez dobrowolne wystąpienie ze Stowarzyszenia, co winne zostać zadeklarowane na piśmie i doręczone do rąk Zarządu, a także przez wykluczenie ze Stowarzyszenia decyzją Zarządu z powodu:
2. Od decyzji o wykluczeniu ze Stowarzyszenia przysługuje prawo wniesienia odwołania do Walnego Zebrania Członków w terminie 30 dni od dnia jej doręczenia. Do czasu rozpatrzenia odwołania, o którym mowa w ust. 2, członkostwo osoby odwołującej się ulega zawieszeniu.
III. Władze Stowarzyszenia
§ 15.
1. Walne Zebranie Członków
2. Zarząd zwany także zwyczajowo Radą Stowarzyszenia
3. Prezydium Zarządu
4. Komisja Rewizyjna
§ 16.
Uchwały władz Stowarzyszenia zapadają zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania, chyba że przepisy statutu stanowią inaczej.
§ 17.
1. Najwyższym organem Stowarzyszenia jest Walne Zebranie Członków.
2. Do ważności uchwał Walnego Zebrania w I terminie wymagana jest obecność co najmniej połowy zarejestrowanych członków zwyczajnych Stowarzyszenia.
3. W II terminie uchwały Walnego Zebrania są ważne bez względu na ilość obecnych na zebraniu.
§ 18.
1. Do wyłącznej właściwości Walnego Zebrania należy:
2. Kadencja wybieralnych władz Stowarzyszenia trwa 4 (cztery) lata, przy czym może być ona w każdym czasie przedłużona na kolejne okresy wynoszące maksymalnie 4 (cztery) lata – a to na podstawie uprzedniej uchwały właściwego organu Stowarzyszenia (tj. organu, który dokonał wcześniejszego wyboru władzy Stowarzyszenia) podjętej zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ogólnej liczby członków tego organu”.
§ 19.
1. Walne Zebranie Członków działać może jako zwyczajne lub nadzwyczajne.
2. Zwyczajne Walne Zebranie jest zwoływane nie rzadziej niż raz na cztery lata.
3. Zwyczajne Walne Zebranie wysłuchuje sprawozdania Zarządu, i Komisji Rewizyjnej z działalności i udziela Zarządowi absolutorium, a także podejmuje uchwały, o których mowa w § 18 statutu.
4. Nadzwyczajne Walne Zebranie może zostać zwołane przez Zarząd z własnej inicjatywy lub na wniosek Komisji Rewizyjnej.
5. Przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków mogą być jedynie sprawy wskazane we wniosku oraz rozpatrywanie odwołań od decyzji Zarządu w sprawach członkowskich.
§ 20.
1. Organem wykonawczym Stowarzyszenia jest Zarząd. Zarząd może wyłonić ze swego składu Prezydium Zarządu.
2. Zarząd składa się z pięciu do maksymalnie dziesięciu członków wybieranych przez Walne Zebranie na okres czterech lat w głosowaniu jawnym. Prezydium Zarządu składa się maksymalnie z trzech członków wybieranych przez Zarząd, na okres czterech lat.
3. W przypadku ustania członkostwa w Stowarzyszeniu osoby będącej członkiem Zarządu lub zrzeczenia się funkcji, Zarząd ma prawo dokooptowania do swojego składu innego zwyczajnego członka Stowarzyszenia, przy czym co najmniej jeden członek Zarządu musi pochodzić z wyboru.
§ 21.
Do zadań Prezydium Zarządu należy kierowanie bieżącą działalnością Stowarzyszenia, w tym w szczególności:
1. reprezentowanie Stowarzyszenia na zewnątrz;
2. podejmowanie decyzji w sprawie przyjęcia bądź wykluczenia członka Stowarzyszenia;
3. podejmowanie decyzji w sprawie zakresu i sposobów realizacji celów Stowarzyszenia;
4. podejmowanie decyzji związanych z prowadzoną przez podmioty podległe Stowarzyszeniu działalnością gospodarczą;
5. zatrudnianie pracowników i wolontariuszy Stowarzyszenia;
6. ustanawianie pełnomocników, w tym także Dyrektora Generalnego którego uprawnienia reguluje odrębna Uchwała Zarządu;
7. wszelkie inne sprawy nie zastrzeżone do kompetencji innych organów stowarzyszenia.
§ 22.
1. Każdy członek Prezydium Zarządu jest upoważniony do składania oświadczeń woli w imieniu Stowarzyszenia.
2. Dokonanie czynności powodującej rozporządzenie mieniem Stowarzyszenia lub zaciąganie jednorazowych zobowiązań powyżej kwoty 100.000 PLN, a także ustanowienie pełnomocnika, wymaga każdorazowo współdziałania co najmniej trzech członków Zarządu lub dwóch członków Prezydium Zarządu.
Pełnomocnik Zarządu w tym także Dyrektor Generalny Stowarzyszenia reprezentuje stowarzyszenie w granicach udzielonego mu pełnomocnictwa.
§ 23.
1. Członek Zarządu może być zatrudniony w Stowarzyszeniu lub w podległych mu podmiotach, przy czym co najmniej pięciu członków Zarządu winno pełnić swoje funkcje społecznie.
2. Do zawierania i rozwiązywania z członkiem Zarządu umowy o pracę upoważniony jest przez Zebranie Walne członek Prezydium Stowarzyszenia. Może to być Dyrektor Generalny. On też zatwierdza i rozlicza wyjazdy służbowe zagraniczne członków Zarządu, a także podpisuje umowy o pracę z Zarządami podległych podmiotów gospodarczych.
3. Rozwiązanie umowy o pracę z członkiem Zarządu nie uchyla jego uprawnieniom wynikającym z pełnionej w stowarzyszeniu funkcji.
4. Członkowie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej mogą otrzymywać z tytułu pełnienia funkcji w tych organach zwrot uzasadnionych kosztów (w tym zwrot kosztów przejazdu i pobytu na zebraniu tych organów) lub uzgodnione wynagrodzenie w wysokości nie wyższej niż dwukrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za rok poprzedni”.
§ 24.
1. Do kompetencji Zarządu Stowarzyszenia należy:
2. Decyzje Zarządu podejmowane są zwykłą większością głosów, przy czym dopuszcza się głosowanie pisemne, a tym także drogą elektroniczną..
§ 25.
1. Walne Zebranie Członków wybiera z pośród grona członków zwyczajnych Stowarzyszenia Komisję Rewizyjną w składzie 3 do 5 osób- a to na podstawie uchwały podjętej 2/3 (dwóch trzecich) głosów w obecności co najmniej połowy ogólnej liczby wszystkich członków
2. Komisja Rewizyjna jest organem kontrolnym działalność Stowarzyszenia.
3. Komisja Rewizyjna przynajmniej raz w roku prowadzi kompleksową kontrolę działalności Stowarzyszenia.
4. Członkowie Komisji Rewizyjnej nie mogą być członkami organu zarządzającego ani pozostawać z nimi w związku małżeńskim, we wspólnym pożyciu, w stosunku pokrewieństwa, powinowactwa lub podległości służbowej.
5. Członkami Komisji Rewizyjnej mogą być wyłącznie osoby, które nie były skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe
Postanowienia końcowe
§ 26.
1. Zmiany Statutu mogą być dokonywane w każdym czasie na podstawie uchwały Walnego Zebrania Członków – podjętej większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ogólnej liczby członków
Obrady oraz głosowania WZC można także przeprowadzać przy użyciu elektronicznych komunikatorów, np. Skype czy innych narzędzi telekonferencji i głosowań zdalnych.
§ 27.
1. Rozwiązanie Stowarzyszenia może nastąpić w przypadku podjęcia takiej uchwały przez Walne Zebranie Członków większością 2/3 głosów.
2. Majątek rozwiązanego Stowarzyszenia zostanie przekazany zgodnie z wolą Walnego Zebrania Członków na rzecz innej organizacji chrześcijańskiej, niedochodowej, prowadzącej podobny charakter służby.
Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia skontaktuj się z nami.
KontaktNie rozłącznym elementem prowadzenia efektywnej ewangelizacji jest modlitwa. Prosimy módl się o nas abyśmy mogli docierać do jak największej liczby ludzi.
Wszystkie działania, które są podejmowane niosą za sobą konkretne koszty. Możesz nas wesprzeć wpłacając swoją darowiznę na jedno z naszych kont. Masz również możliwość wesprzeć nas przekazując swój 1% podatku.
Wspieraj