Bliskość online – od czego zacząć?


Zapytasz od czego zacząć? Zacznij od jednej osoby, którą Bóg postawił na twojej drodze. Na Platformie Szukając Boga spotykamy wiele osób, które niekoniecznie szukają Boga, ale potrzebują porozmawiać z kimś, kto z miłością, cierpliwie, z wielką uwagą i wnikliwością ich wysłucha. Podaruje swój czas i okaże serce. Dzięki zaangażowanym e-trenerom chętniej otwierają się na Boga i Jego miłość.

Autor:

Bogusława Król

Poniższe wypowiedzi uczestników naszych kursów on-line pokazują, że bliskość on-line jest możliwa:)

„Trafiłam tu przypadkowo… Ot, czas rekolekcji, nauk. Zaciekawiła mnie formuła. Jest to forma kursu z trenerem. Nie znałam czegoś takiego. Zaczęłam od kursu o lękach, a teraz nie potrafię zamknąć strony. Krok po kroku wspólnymi siłami uczę się, jak nawiązać prawdziwą, realną, żywą relację z Bogiem. Już wiem, na czym polega wiara i co znaczą słowa, których – choć je znałam – jednak nie czułam. Teraz czuję to, co Pan Bóg do mnie mówi poprzez Biblię. W końcu rozumiem głęboki sens tych słów. Sama nie byłabym w stanie tyle się nauczyć w tak krótkim czasie. To tak jakbym 10 lat zrobiła w jeden rok. Dla mnie udział w kursach to coś cennego. To wartość równie ważna jak przyjaźń. Najcenniejsza pomoc, jaką mogłam dostać. Było mi to potrzebne. Cieszę się, że spotkałam osoby, które myślą i czują tak jak ja. Dziękuję za cotygodniowe spotkania on-line. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie każdej ze stron. Dzięki wam mogę wzrastać w wierze i byciu dobrym człowiekiem.”

„To, co mi się podoba najbardziej to to, że można pisać do Was, nie znając się wcale. Odpowiadacie z cierpliwością i miłością. Nie oceniacie, nie krytykujecie i staracie się naprowadzić na właściwą drogę. Niech Bóg Wam błogosławi.”

„Trafiłam na platformę Szukając Boga, gdy potrzebowałam podzielić się myślami z kimś, kto jest blisko Boga. Spotkałam tam osobę, która z niezwykłą subtelnością i troską dbała o pogłębianie mojej więzi z Jezusem. Autentyczność i zaangażowanie przerosło moje oczekiwania. Dziękuję Bogu każdego dnia za te osoby.”

„Moment, w którym przed ponad rokiem rozpoczęłam studiowanie Biblii lub może prościej: w którym zapisałam się na pierwszy kurs, stał się momentem przełomowym w moim życiu. Przedtem traktowałam Pismo Święte jako zbiór metafor, symboli i niekiedy fascynujących „tekstów literackich”. Zafascynował mnie sposób narracji, rozmowy prowadzonej na portalu SzukającBoga.pl Trafiłam na bardzo mądrze i z umiarem prowadzony kurs »Dlaczego Jezus«. W pewnym momencie zaczęło mi brakować kontaktu ze Słowem Bożym i już po kilku tygodniach korzystałam dodatkowo z aplikacji na telefon. Wybierałam wówczas proste, odwołujące się do codziennych doświadczeń kursy. Teraz nie wyobrażam sobie wieczoru bez możliwości poznawania Boga poprzez Jego Słowo.”

„Najbardziej wartościowe jest to, że można w bezpieczny sposób zwierzyć się komuś ze swoich problemów, bez obaw o ocenianie i poniżanie.”

„Zawsze będę Bogu dziękować za Was, bo mi otworzyliście oczy na Boga. Jestem szczęśliwa, że trafiłam na platformę Szukając Boga, bo poznałam ludzi, którzy się mną zaopiekowali i nadal mnie wspierają, gdy najbardziej tego potrzebuję. To zaskakujące: nie znamy się osobiście, a tyle nas łączy. Naprawdę to, co robią wszyscy e-trenerzy drogą internetową, to coś wspaniałego. Jest dużo ludzi, którzy mają pytania, problemy i nie wiedzą, z kim porozmawiać, bo się krępują, a na takiej platformie wszystko jest możliwe. Będę dziękować Bogu za Was zawsze, bo daliście mi sens życia. Chwała Bogu!!!”

Bogusława Król


Pozostałe w tym numerze:

post picture
Drodzy czytelnicy, poznajmy się lepiej!

Cieszymy się, że jesteście z nami. Z serca dziękujemy za każde dobre słowo, które od Was otrzymujemy.

Czytaj dalej
post picture
Miłość w dobie egocentryzmu

„Drodzy, kochajmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga. Każdy, kto kocha, narodził się z Boga i zna Boga” (1 List Jana 4,7).

Czytaj dalej
post picture
Bliskość online – od czego zacząć?

Zapytasz od czego zacząć? Zacznij od jednej osoby, którą Bóg postawił na twojej drodze. Na Platformie Szukając Boga spotykamy wiele osób, które niekoniecznie szukają Boga, ale potrzebują porozmawiać z kimś, kto z miłością, cierpliwie, z wielką uwagą i wnikliwością ich wysłucha. Podaruje swój czas i okaże serce. Dzięki zaangażowanym e-trenerom chętniej otwierają się na Boga i Jego miłość.

Czytaj dalej

Zaangażuj się

Zaangażuj się praktycznie w nasze projekty online lub offline.

Zobacz więcej

Dołącz do stowarzyszenia

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia skontaktuj się z nami.

Kontakt

Módl się o nas

Nie rozłącznym elementem prowadzenia efektywnej ewangelizacji jest modlitwa. Prosimy módl się o nas abyśmy mogli docierać do jak największej liczby ludzi.

Wesprzyj nas finansowo

Wszystkie działania, które są podejmowane niosą za sobą konkretne koszty. Możesz nas wesprzeć wpłacając swoją darowiznę na jedno z naszych kont. Masz również możliwość wesprzeć nas przekazując swój 1% podatku.

Wspieraj