Chciałbym kiedyś


Po niecałym roku służby widzę wielki potencjał, jaki mają w sobie kursy na platformie Szukając Boga. Jest to bezpieczna przestrzeń stworzona do rozmów o wierze, swego rodzaju punkt wyjścia zarówno dla kursanta, jak i trenera.

Autor:

Mateusz Lesiuk

Jestem świadomie wierzący od ponad dziesięciu lat. Z miejsca, w którym obecnie się znajduję, widzę niezwykłą drogę, którą Bóg prowadził mnie przez te wszystkie lata. Drogę prowadzącą od grzechu, niedojrzałości czy egoizmu do coraz bliższej relacji z Nim. Mówiąc językiem apostoła Pawła – drogę od duchowego niemowlęctwa do dojrzałości w wierze. Zaczynając od poznawania Biblii, poprzez pogłębianie życia modlitewnego i znajomości Boga, dotarłem wreszcie do głębokiej świadomości własnej tożsamości w Chrystusie.

Nadszedł również moment, w którym zapragnąłem służyć Panu i prowadzić innych do poznania Jezusa. Z tematem tym mierzyłem się przez kilka lat. Na początku na poziomie intelektualnym („chciałbym kiedyś…”), później – wykonując coraz więcej konkretnych kroków (rozmowy z innymi chrześcijanami, poszukiwanie miejsca, gdzie mógłbym się zaangażować). Podczas tych poszukiwań trafiłem w Internecie na platformę Szukając Boga. Zobaczyłem, że miejsce to tworzą osoby kierujące się bliskimi mi wartościami – skoncentrowane na Jezusie, czytające Pismo Święte, wsłuchujące się w Boży głos i pragnące wzrastać jako uczniowie. Kilka miesięcy później, kiedy tylko zaistniały sprzyjające okoliczności, rozpocząłem trening i proces wdrażania do służby jako e-trener.

Po niecałym roku służby widzę wielki potencjał, jaki mają w sobie kursy na platformie Szukając Boga. Jest to bezpieczna przestrzeń stworzona do rozmów o wierze, swego rodzaju punkt wyjścia zarówno dla kursanta, jak i trenera. Kursant ma zapewnioną swobodę, anonimowość i (dla niektórych jedyną) możliwość porozmawiania z kimś życzliwym. Ja jako trener uczę się natomiast, jak rozmawiać i konstruować wypowiedzi w bardziej klarowny sposób, żeby móc jeszcze łatwiej docierać do odbiorcy. Staram się również wyciągać wnioski z przeprowadzonych kursów, tak aby coraz lepiej odpowiadać na potrzeby kursanta.

Platforma jest dla mnie żywym świadectwem współpracy, braterstwa i jedności chrześcijan z różnych denominacji. Chrześcijan skupionych wokół swojego Mistrza i Nauczyciela, pragnących głosić Ewangelię, a nie spierających się o różne sposoby przeżywania wiary. Mimo różnego rozumienia pewnych tematów wszyscy wznosimy ten sam fundament, jakim jest poznanie Jezusa Chrystusa (1 Kor 3,9-11).

Oczywiście z tą służbą wiążą się także wyzwania. Choć jako trener poświęcam czas i aktywnie się angażuję, decyzja o pójściu za Jezusem zawsze należy do kursanta, nie do mnie. Czasami więc nie widzę przełomów czy wielkiej zmiany w życiu powierzonych mi osób. Co więcej, wiele osób zapisuje się na kursy, ale nigdy nie rozpoczyna korespondencji lub urywa ją po kilku zdaniach. Pozostaję jednak ufny, że wykonałem swoją część pracy, a to od Boga zależą jej rezultaty.

Wierzę, że Bóg będzie błogosławił i dalej rozwijał tę służbę – jako użyteczne narzędzie apostolstwa współczesnych czasów – i że w niepewnej przyszłości postpandemicznego świata pozostanie ona skuteczna, docierając z przesłaniem Ewangelii do coraz szerszego grona odbiorców. Docierając, być może – jeśli Bóg pozwoli – „aż po krańce ziemi”.

Mateusz Lesiuk
Świadectwo


Pozostałe w tym numerze:

post picture
Jesteś potrzebny – bez Ciebie nam się nie uda!

W pierwszym kwartale 2021 roku łączna liczba osób zapisanych na kursy przekroczyła 50 000. Cały czas pamiętamy, że za każdą z tych liczb stoi człowiek poszukujący odpowiedzi na ważne życiowe pytania oraz e-trener, który towarzyszy kursantowi, poświęcając swój czas i przekazując mu własną wiedzę, wiarę i uczucia.

Czytaj dalej
post picture
Nie nudzimy się…

Nasze działania skupiają się na dwóch obszarach: zabezpieczenia technicznego i merytorycznego działań Platformy. Jedenaście lat temu przygotowaliśmy strony internetowe, które większość z was zna, czyli stronę szukajacboga.pl oraz kursy.szukajacboga.pl.

Czytaj dalej
post picture
Chciałbym kiedyś

Po niecałym roku służby widzę wielki potencjał, jaki mają w sobie kursy na platformie Szukając Boga. Jest to bezpieczna przestrzeń stworzona do rozmów o wierze, swego rodzaju punkt wyjścia zarówno dla kursanta, jak i trenera.

Czytaj dalej

Zaangażuj się

Zaangażuj się praktycznie w nasze projekty online lub offline.

Zobacz więcej

Dołącz do stowarzyszenia

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia skontaktuj się z nami.

Kontakt

Módl się o nas

Nie rozłącznym elementem prowadzenia efektywnej ewangelizacji jest modlitwa. Prosimy módl się o nas abyśmy mogli docierać do jak największej liczby ludzi.

Wesprzyj nas finansowo

Wszystkie działania, które są podejmowane niosą za sobą konkretne koszty. Możesz nas wesprzeć wpłacając swoją darowiznę na jedno z naszych kont. Masz również możliwość wesprzeć nas przekazując swój 1% podatku.

Wspieraj