Konferencja Razem-Dalej


Konferencja Szukając Boga – to coroczne, ogólnopolskie wydarzenie dla osób związanych z platformą SzukającBoga.pl. Ten jeden raz w roku, na kilka dni, wraz ze wszystkimi trenerami, uczestnikami kursów, wolontariuszami i pracownikami możemy spotkać się, by słuchać Bożego słowa, rozmawiać, oraz spędzić wartościowo czas ze sobą nawzajem.

Autor:

Kornelia Arndt

W związku z obostrzeniami, które obowiązywały pod koniec zeszłego roku, nasza konferencja musiała odbyć się online. W tym roku nie stanowiło to przeszkody, więc udało nam się spędzić 3 dni w hotelu w Bielsku-Białej (dla chętnych była dostępna także transmisja online oraz spotkania na platformie zoom).

Te trzy dni były wypełnione niesamowitymi rozmowami, uwielbieniem i wdzięcznością dla Pana Boga! Po raz pierwszy podczas konferencji przemawiało aż trzech mówców, zamiast jednego mówcy głównego, którzy skupili się na temacie jedności w naszej służbie, kościołach i wspólnotach chrześcijańskich.

Wieczór świadectw, który przeżywaliśmy w piątek wieczorem, był nie tylko wspaniałym przykładem Bożego działania i Jego wierności, ale zapoczątkował wiele rozmów, które były błogosławieństwem i wzmocnieniem dla wielu.

Jesteśmy też bardzo wdzięczni Bogu za dobrą pogodę, której mogliśmy doświadczać w sobotę, co pozwoliło na zorganizowanie krótkiej wycieczki na Szyndzielnię – był to również dobry czas poznawania się, integracji i kontynuowania wielu rozmów.

Poprosiliśmy kilku uczestników i wolontariuszy także o podzielenie się refleksjami, opiniami i przeżyciami, jakich doświadczyli na tegorocznej konferencji:

 

„Konferencja była świetnie przygotowana. Mieliśmy okazję poznać siebie nawzajem, razem się modlić, rozmawiać, a nawet pójść razem dalej – w góry. Bardzo cieszymy się też z podjętego w tym roku tematu jedności chrześcijan i dawania wspólnego świadectwa. Dziękujemy!”

Ilona

 

„Podczas tegorocznej konferencji poruszono na sesjach dwa bliskie i istotne dla nas tematy – jedność wśród chrześcijan i uczniostwo. Dobrze było posłuchać i zbudować się tymi treściami. Jednak tym, co poruszyło mnie najbardziej były rozmowy. Przy stołach podczas obiadu, w przerwach kawowych czy późnym wieczorem, długo po zakończeniu oficjalnego programu. W ich czasie mogłem zobaczyć, że ludzie związani z Szukając Boga w żywy, praktyczny sposób realizują to w co wierzą. Urzekła mnie mnogość talentów, środowisk, spojrzeń, projektów – wszystkich w różny sposób realizujących tą samą misję, jaką zostawił nam Jezus. Poznałem misjonarzy, studenta teologii, osoby pracujące w chrześcijańskim stowarzyszeniu. A także osoby, które służą Bogu w wolnym czasie, udzielając się wolontaryjnie w projektach lub organizując weekendowe konferencje. Dobrze było tam być i poznać ich wszystkich.”

Mateusz

 

Zorganizowanie konferencji nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi wolontariusze i wszystkie osoby zaangażowane w służbę Szukając Boga.

Dziękujemy za Waszą obecność! Dziękujemy też wszystkim uczestnikom czy to na żywo w sali konferencyjnej, czy na łączach internetowych! Cieszymy się, że mogliście być z nami! Mamy nadzieję, że już za rok znów spotkamy się na ogólnopolskiej Konferencji Szukając Boga w jeszcze większym gronie!

Bogusława Król


Pozostałe w tym numerze:

post picture
Drodzy czytelnicy, poznajmy się lepiej!

Cieszymy się, że jesteście z nami. Z serca dziękujemy za każde dobre słowo, które od Was otrzymujemy.

Czytaj dalej
post picture
Miłość w dobie egocentryzmu

„Drodzy, kochajmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga. Każdy, kto kocha, narodził się z Boga i zna Boga” (1 List Jana 4,7).

Czytaj dalej
post picture
Bliskość online – od czego zacząć?

Zapytasz od czego zacząć? Zacznij od jednej osoby, którą Bóg postawił na twojej drodze. Na Platformie Szukając Boga spotykamy wiele osób, które niekoniecznie szukają Boga, ale potrzebują porozmawiać z kimś, kto z miłością, cierpliwie, z wielką uwagą i wnikliwością ich wysłucha. Podaruje swój czas i okaże serce. Dzięki zaangażowanym e-trenerom chętniej otwierają się na Boga i Jego miłość.

Czytaj dalej

Zaangażuj się

Zaangażuj się praktycznie w nasze projekty online lub offline.

Zobacz więcej

Dołącz do stowarzyszenia

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia skontaktuj się z nami.

Kontakt

Módl się o nas

Nie rozłącznym elementem prowadzenia efektywnej ewangelizacji jest modlitwa. Prosimy módl się o nas abyśmy mogli docierać do jak największej liczby ludzi.

Wesprzyj nas finansowo

Wszystkie działania, które są podejmowane niosą za sobą konkretne koszty. Możesz nas wesprzeć wpłacając swoją darowiznę na jedno z naszych kont. Masz również możliwość wesprzeć nas przekazując swój 1% podatku.

Wspieraj