Dekada za Dekadą


Dla mnie, seniora, największą zachętą, napawającą mnie optymizmem, była teza, że najbardziej efektywną dekadą życia jest okres od 60 do 70 roku życia...

Autor:

Henryk Król

Bobb Biehl, „mentor mentorów”, odwiedzał Polskę wielokrotnie. Miałem przywilej poznać go osobiście i słuchać – każde takie spotkanie pozostawiło we mnie trały ślad.

Właśnie wydaliśmy po polsku jedną z jego książek – Dekada za dekadą. Autor pisze w niej, że życie zdecydowanej większości ludzi układa się zgodnie z przewidywalnymi schematami. Poznanie ich pomaga lepiej rozumieć siebie i zachowania innych. Tak, mimo że każdy z nas jest unikalny, życie podzielone na dekady jest zaskakująco przewidywalne!

Dla mnie, seniora, największą zachętą, napawającą mnie optymizmem, była teza, że najbardziej efektywną dekadą życia jest okres od 60 do 70 roku życia (a drugi w kolejności – od 70 do 80 roku życia)! Zamiast więc przeżywać kryzys i frustrować się tym, że młodsi są szybsi bądź że jeszcze nie jestem w miejscu, w którym – według mnie – powinienem być, możemy na większym luzie
i bez presji nierealnych oczekiwań podchodzić do danego etapu życia. O przyszłości możemy myśleć nie ze strachem, ale z radością, bo przed nami bardzo ciekawe dekady i wciąż możemy osiągnąć dużo więcej, niż się nam wydaje! Sprawdziłem, to działa!

Kup książkę

Henryk Król

Henryk Król
Recenzja


Pozostałe w tym numerze:

post picture
Jesteś potrzebny – bez Ciebie nam się nie uda!

W pierwszym kwartale 2021 roku łączna liczba osób zapisanych na kursy przekroczyła 50 000. Cały czas pamiętamy, że za każdą z tych liczb stoi człowiek poszukujący odpowiedzi na ważne życiowe pytania oraz e-trener, który towarzyszy kursantowi, poświęcając swój czas i przekazując mu własną wiedzę, wiarę i uczucia.

Czytaj dalej
post picture
Nie nudzimy się…

Nasze działania skupiają się na dwóch obszarach: zabezpieczenia technicznego i merytorycznego działań Platformy. Jedenaście lat temu przygotowaliśmy strony internetowe, które większość z was zna, czyli stronę szukajacboga.pl oraz kursy.szukajacboga.pl.

Czytaj dalej
post picture
Chciałbym kiedyś

Po niecałym roku służby widzę wielki potencjał, jaki mają w sobie kursy na platformie Szukając Boga. Jest to bezpieczna przestrzeń stworzona do rozmów o wierze, swego rodzaju punkt wyjścia zarówno dla kursanta, jak i trenera.

Czytaj dalej

Zaangażuj się

Zaangażuj się praktycznie w nasze projekty online lub offline.

Zobacz więcej

Dołącz do stowarzyszenia

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia skontaktuj się z nami.

Kontakt

Módl się o nas

Nie rozłącznym elementem prowadzenia efektywnej ewangelizacji jest modlitwa. Prosimy módl się o nas abyśmy mogli docierać do jak największej liczby ludzi.

Wesprzyj nas finansowo

Wszystkie działania, które są podejmowane niosą za sobą konkretne koszty. Możesz nas wesprzeć wpłacając swoją darowiznę na jedno z naszych kont. Masz również możliwość wesprzeć nas przekazując swój 1% podatku.

Wspieraj