E – trener też człowiek


E-trener to – w skrócie – osobisty asystent, którego rolą jest inspirować do przemyśleń czy po prostu wysłuchać drugiej osoby.

Autor:

Aneta Gębala

„Tego bałam się najbardziej – rozmowy z e-trenerem” – przeczytałam jakiś czas temu w wiadomości od jednej z uczestniczek kursów na platformie SzukajacBoga.pl. Kim jest e-trener, którego tam „spotkam” i czy jest się czego bać?

E-trener to – w skrócie – osobisty asystent, którego rolą jest inspirować do przemyśleń czy po prostu wysłuchać drugiej osoby.

Mam na imię Aneta, od dwóch lat jestem jedną z e-trenerek. O swojej pracy opowiem trochę od kuchni.

Nowy uczestnik – nowa wiadomość – nowa podróż.

Powiadomienie najczęściej wyświetla mi się na telefonie. W ciągu dnia, gdy spędzam czas z rodziną, jestem w pracy lub na spacerze z psem. I kiedy tylko to możliwe, czytam wiadomość, odpisuję i modlę się o osobę, z którą rozmawiam. Tak zaczyna się szukanie drogi, na której będę towarzyszyć mojej kursantce. I o ile cel jest znany i zawsze ten sam – relacja z Bogiem – to droga, która do niego prowadzi, zawsze jest inna. I często jej zarys da się wyczytać z otrzymanych wiadomości. Bo osoby, z którymi rozmawiam podczas kursów na Kursy.SzukajacBoga.pl, mają już własne doświadczenia z Bogiem, który czymś je zainteresował i przyciągnął do Siebie; istnieje już „coś”, dzięki czemu zaczęły dostrzegać Boga. Czasem wystarczy to przypomnieć, odświeżyć – i na nowo rozpocząć wędrówkę do Niego.

Cieszę się, kiedy jako e-trenerka mam możliwość poznać te przemyślenia, doświadczenia. Kiedy wspólnie z kursantką usuwamy kamienie wątpliwości, a na rozstajach dróg szukamy tej właściwej. Czasami jest to trudne. Nie zawsze to się udaje i rozmowa staje w miejscu. Ale wierzę, że każdy – nawet mały – krok, który robimy w stronę Boga, nie idzie na marne.

Praca za najwyższą stawkę.

W języku potocznym na pracę wykonywaną nieodpłatnie mówi się, że to praca za „Bóg zapłać”. Nie lubię tego określenia, bo często wyraża pogardę, lekceważenie. Ale odkąd jestem wolontariuszką platformy SzukajacBoga.pl, nabrało ono dla mnie nowego znaczenia!

Ogromną wartość mają dla mnie szczerość i zaufanie, którymi my – e-trenerzy – jesteśmy darzeni przez kursantów, a także uczestniczenie w radości tych, którzy poznają Bożą miłość i jej doświadczają. Z wieloma kobietami rozmawiam o książkach i muzyce, w których szukały lub znajdowały Boga. I razem zachwycamy się np. modlitwą Ani z Zielonego Wzgórza, czy też wspólnie czytamy Biblię i dyskutujemy na jej temat. Cenię sobie również nowe znajomości i długie, niekończące się rozmowy przez internet (bo choć niektóre kursantki ukończyły kursy, nam nie skończyły się wspólne tematy do rozmów).

Bycie e-trenerką kojarzy mi się z pracą instrumentariuszki, która podczas operacji podaje narzędzia chirurgowi. Tym, który dokonuje operacji na ludzkich sercach, jest Duch Święty. Cieszę się, że mogę Mu asystować, uczyć się pracować z Nim i dla Niego jak najlepiej, słuchać Go jeszcze uważniej i pomagać innym kobietom usłyszeć Boży głos.

Nie wyobrażam sobie lepszego Szefa i lepszej nagrody niż słowa Jezusa: „Nie nazywam was już sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan; lecz nazwałem was przyjaciółmi” (Ewangelia św. Jana 15,15).

Aneta Gębala
Świadectwo


Pozostałe w tym numerze:

post picture
Jesteś potrzebny – bez Ciebie nam się nie uda!

W pierwszym kwartale 2021 roku łączna liczba osób zapisanych na kursy przekroczyła 50 000. Cały czas pamiętamy, że za każdą z tych liczb stoi człowiek poszukujący odpowiedzi na ważne życiowe pytania oraz e-trener, który towarzyszy kursantowi, poświęcając swój czas i przekazując mu własną wiedzę, wiarę i uczucia.

Czytaj dalej
post picture
Nie nudzimy się…

Nasze działania skupiają się na dwóch obszarach: zabezpieczenia technicznego i merytorycznego działań Platformy. Jedenaście lat temu przygotowaliśmy strony internetowe, które większość z was zna, czyli stronę szukajacboga.pl oraz kursy.szukajacboga.pl.

Czytaj dalej
post picture
Chciałbym kiedyś

Po niecałym roku służby widzę wielki potencjał, jaki mają w sobie kursy na platformie Szukając Boga. Jest to bezpieczna przestrzeń stworzona do rozmów o wierze, swego rodzaju punkt wyjścia zarówno dla kursanta, jak i trenera.

Czytaj dalej

Zaangażuj się

Zaangażuj się praktycznie w nasze projekty online lub offline.

Zobacz więcej

Dołącz do stowarzyszenia

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia skontaktuj się z nami.

Kontakt

Módl się o nas

Nie rozłącznym elementem prowadzenia efektywnej ewangelizacji jest modlitwa. Prosimy módl się o nas abyśmy mogli docierać do jak największej liczby ludzi.

Wesprzyj nas finansowo

Wszystkie działania, które są podejmowane niosą za sobą konkretne koszty. Możesz nas wesprzeć wpłacając swoją darowiznę na jedno z naszych kont. Masz również możliwość wesprzeć nas przekazując swój 1% podatku.

Wspieraj