Podstawy Uczniostwa


...zachęcony tym świetnie przemyślanym i praktycznym narzędziem, zaproponowałem dwóm osobom wspólne spotkania. W atmosferze modlitwy, szczerości, wzajemnego otwierania się przed sobą – dzielenia się trudnościami i wyzwaniami...

Autor:

Adam Balcarek

W 2012 roku po raz pierwszy uczestniczyłem w grupie uczniowskiej. Spotykaliśmy się razem przez okres 2,5 roku. Ten czas i wspólne rozmowy – w oparciu o ustalony program – odegrały fundamentalną rolę w moim życiu.

Kilka lat później trafiłem na książkę Discipleship Essentials (Podstawy uczniostwa) Grega Ogdena. Autor przedstawia w niej program uczniowski w sposób nieco inny niż zazwyczaj, ale niezwykle wartościowy! Ta pozycja zaciekawiła mnie od początku przejrzystością i „budową”. W skład każdego z dwudziestu pięciu tematów wchodzą:

1. Główna prawda,

2. Werset do zapamiętania,

3. Studiowanie kilku fragmentów Pisma,

4. Krótki artykuł.

Zachęcony tym świetnie przemyślanym i praktycznym narzędziem, zaproponowałem dwóm osobom wspólne spotkania. W atmosferze modlitwy, szczerości, wzajemnego otwierania się przed sobą – dzielenia się trudnościami i wyzwaniami – uczyliśmy się współodpowiedzialności za siebie. Bóg uczył nas zarówno nowych rzeczy, jak i pokazywał inne – szersze spojrzenie na różne tematy, np.: czym jest grzech, łaska, odkupienie, adopcja, dary w służbie, walka duchowa, czy finanse. Dodam, że materiały te kierowane są zarówno do studiowania w małej grupie, do spotkań jeden na jeden, jak i stanowią pomoc do samodzielnego studiowania.

Adam Balcarek
Recenzja


Pozostałe w tym numerze:

post picture
Jesteś potrzebny – bez Ciebie nam się nie uda!

W pierwszym kwartale 2021 roku łączna liczba osób zapisanych na kursy przekroczyła 50 000. Cały czas pamiętamy, że za każdą z tych liczb stoi człowiek poszukujący odpowiedzi na ważne życiowe pytania oraz e-trener, który towarzyszy kursantowi, poświęcając swój czas i przekazując mu własną wiedzę, wiarę i uczucia.

Czytaj dalej
post picture
Nie nudzimy się…

Nasze działania skupiają się na dwóch obszarach: zabezpieczenia technicznego i merytorycznego działań Platformy. Jedenaście lat temu przygotowaliśmy strony internetowe, które większość z was zna, czyli stronę szukajacboga.pl oraz kursy.szukajacboga.pl.

Czytaj dalej
post picture
Chciałbym kiedyś

Po niecałym roku służby widzę wielki potencjał, jaki mają w sobie kursy na platformie Szukając Boga. Jest to bezpieczna przestrzeń stworzona do rozmów o wierze, swego rodzaju punkt wyjścia zarówno dla kursanta, jak i trenera.

Czytaj dalej

Zaangażuj się

Zaangażuj się praktycznie w nasze projekty online lub offline.

Zobacz więcej

Dołącz do stowarzyszenia

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia skontaktuj się z nami.

Kontakt

Módl się o nas

Nie rozłącznym elementem prowadzenia efektywnej ewangelizacji jest modlitwa. Prosimy módl się o nas abyśmy mogli docierać do jak największej liczby ludzi.

Wesprzyj nas finansowo

Wszystkie działania, które są podejmowane niosą za sobą konkretne koszty. Możesz nas wesprzeć wpłacając swoją darowiznę na jedno z naszych kont. Masz również możliwość wesprzeć nas przekazując swój 1% podatku.

Wspieraj