Słowo na dzisiaj – na zawsze


Wśród wielu narzędzi oferowanych przez Szukając Boga, którymi możemy oddziaływać misyjnie, jest „Słowo na dzisiaj”.

Autor:

Emilian Kujawski

Wśród wielu narzędzi oferowanych przez Szukając Boga, którymi możemy oddziaływać misyjnie, jest „Słowo na dzisiaj”.

Rozważania biblijne Boba i Debby Gassów można otrzymywać w formie codziennego e-maila, wiadomości w komunikatorze Messenger lub kwartalnika (w formie e-booka lub papierowej). Są to świetne materiały, zarówno jako podstawa do własnych refleksji, jak i na upominek. Co najlepsze: nieważne jaką formę wybierzesz – wszystko jest 100% za darmo! Czy warto ich używać? Czy to dla mnie? Niech sztuka obroni się sama. Poniżej fragment rozważania pt.
Dostarczyciele Bożego błogosławieństwa z 20 października 2020 r.:

„Będę ci błogosławił, rozsławię twoje imię i staniesz się błogosławieństwem”
Księga Rodzaju 12,2

Bóg obiecał błogosławić Abrahama i uczynić jego imię wielkim z jednego powodu: by mógł być dla innych błogosławieństwem. Jezus uczył swoich uczniów, by byli tymi, którzy niosą błogosławieństwa i jako pierwsi reagują na potrzeby innych. Dlatego tak często angażował ich w cuda, jakie czynił – w ten sposób ich szkolił. Kiedy nakarmionych zostało pięć tysięcy osób, cud pomnożenia miał miejsce wtedy, gdy chleb i rybki były przekazywane im przez uczniów. Jezus był źródłem oni byli dostarczycielami (Ewangelia Mateusza 14,13-21).

Bóg również ciebie powołuje jako doręczyciela. Czasami nie dostrzegamy błogosławieństwa, ponieważ jest ono w formie nasienia, wyciągamy więc wniosek, że nie mamy tego, co jest potrzebne. To nie tak. Jezus nauczał:

„Królestwo Boże przypomina człowieka, który rzuca ziarno w ziemię. Czy on śpi, czy wstaje w dzień i w nocy, ziarno kiełkuje i rośnie, a on nie wie, jak. Ziemia bowiem sama z siebie wydaje plon: najpierw trawę, potem kłos, w końcu pełne zboże w kłosie. A gdy plon dojrzeje, chwyta się za sierp, gdyż nadeszło żniwo”.
(Ewangelia Marka 4,26-29)

Zauważ słowa: „ziarno kiełkuje i rośnie, a on nie wie, jak”. Zamiast mówić: „Jak Bóg miałby mnie użyć?”, bądź świadomy i wrażliwy na potrzeby innych. Masz coś, co Bóg może wykorzystać, a kiedy On to pobłogosławi, będziesz zadziwiony.

Cud pomnożenia chleba i rybek zaczął się od czyjegoś spostrzeżenia: „Ci ludzie muszą coś zjeść”. Wtedy uczniowie odkryli, że Jezus może użyć tego, co mieli, choć wydawało się, że to tak niewiele.

Każdy z nas może być błogosławieństwem dla innych. Każdy ma Boże nasionko, które ma siać i pozwolić, by On dawał wzrost.

Zachęcamy zatem do dzielenia się „Słowem na dzisiaj” z rodziną, znajomymi, a może nawet nieznajomymi, których spotykasz na co dzień. Chcemy, by te materiały były zawsze darmowe, jednak ich cykliczne wydawanie kosztuje. Jeśli czujesz w sercu Boże wezwanie, prosimy Cię o darowiznę. Najprościej dokonać wpłaty przez Internet, klikając przycisk „Wspieraj” na stronie www.slowonadzisiaj.pl

Na tej samej stronie można zamawiać też prenumeratę „Słowa”.

Bądź dostarczycielem Bożego błogosławieństwa!


Pozostałe w tym numerze:

post picture
Czy misja w Polsce jest potrzebna?

Łatwo ulec zniechęceniu, obserwując to, co dzieje się w coraz bardziej zlaicyzowanych społeczeństwach zachodnich, a teraz i w Polsce, gdzie kościoły pustoszeją, a wiara staje się nieatrakcyjna i niezrozumiana.

Czytaj dalej
post picture
Żyjemy w najlepszym czasie w historii.

W tym roku mija 45 lat od czasu kiedy rozpoczeła sie słuzba DEOrecordings. To z pewnoscia dobry moment, zeby przypomniec, jak ta misja zmieniała sie na przestrzeni lat. Rok 1975 to poczatek działalnosci zespołu DEOdecyma.

Czytaj dalej
post picture
Zrozumiałem, że Bogu na mnie zależy.

Od najmłodszych lat czułem odrzucenie, pustkę, częsty lek i brak akceptacji - życia, otoczenia, innych ludzi i siebie.

Czytaj dalej

Zaangażuj się

Zaangażuj się praktycznie w nasze projekty online lub offline.

Zobacz więcej

Dołącz do stowarzyszenia

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia skontaktuj się z nami.

Kontakt

Módl się o nas

Nie rozłącznym elementem prowadzenia efektywnej ewangelizacji jest modlitwa. Prosimy módl się o nas abyśmy mogli docierać do jak największej liczby ludzi.

Wesprzyj nas finansowo

Wszystkie działania, które są podejmowane niosą za sobą konkretne koszty. Możesz nas wesprzeć wpłacając swoją darowiznę na jedno z naszych kont. Masz również możliwość wesprzeć nas przekazując swój 1% podatku.

Wspieraj